Ne pregătim de sărbătoare!
Desenăm, pictăm, decupăm, lipim, scriem cu toţii Felicitări de Crăciun în limba engleză, italiană sau franceză şi le trimitem în toată Europa!
Nu uitaţi, într-un colţ, felicitările create de voi să aibă un tricolor (roşu+galben+albastru), însemnul României.
Spor la treabă!

Pentru inspiraţie: Ducu Bertzi - "Pe podele de nuiele, duc copiii-n palme stele..."
Vă treceţi numele în tabelul de mai jos, în dreptul şcolii pe care alegeţi s-o felicitaţi.

Iar cu felicitările ce le vom primi veţi face o expoziţie frumoasă înainte de vacanţă! - ClCziprok ClCziprok Nov 6, 2008


Felicitările făcute de voi, le scanaţi sau pozaţi şi .jpg-rile le upload-aţi pe pagina Concurs!


Participant schools of the project

Şcolile participante proiect

Address

Adresa poştală

Sent Cards

Felicitări trimise

Got Cards

Felicitări primite

1
Leikskolinn Hvammur (Iceland)
Leikskolinn Hvammur
b/t Anna Svanhildur Danielsdottir

Stadarhvammur 23 220
Hafnarfjordur ICELAND

XXXXXXXXXXXX
2
Westmoor Primary School (United Kingdom)
Nicola Woods
Westmoor Primary School
Southgate
Killingworth
Newcastle Upon Tyne
NE12 6SA
ENGLAND
Carmen P

3
PG w Tarnowie Opolskim (Poland)
Ewa Raniczkowska
Publiczne Gimnazjum
ul. Kopernika 10
45-283 Tarnów Opolski, Poland


4
8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ (Greece)
ΜΑΡΙΑ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ
Maria Chatzidaki
8th Gymnasium Heraklion
G. Maranti str, Giofiro
71303 Heraklion
Crete, Greece
Denise D

5
Agrupamento de Escolas Febo Moniz (Portugal)
Virgínia Esteves
Agrupamento de Escolas Febo Moniz
Rua António Sérgio
2080-062 Almeirim
PORTUGAL


6
Arany János Általános Iskola (Hungary)
Márta Dobosné Beleki
Arany János Általános Iskola
6726 Szeged
Kukovecz Nana utca 4.-6.
Hungary
Laura P

7
CEIP El Corb (Spain)
Emma Romera Romero
CEIP EL CORB
C/ Empordà, 2
08757 Corbera de Llobregat
Barcelona
Spain


8
Colegiul National "Mihai Eminescu" (Romania)
Clasa a IX-a D,
Colegiul National "Mihai Eminescu",
Str. Mihai Eminescu nr. 5,
Satu Mare, 440 014, Romania


9
ESCOLA EB 23 DE TOUTOSA (Portugal)
Sandra Ribeiro
Escola E.B. 2,3 de Toutosa
Livração-Marco de Canaveses
4635-524 - Toutosa
PORTUGAL


10
Mežciema pamatskola (Latvia)
Inita Alvatere
Form 4B
Mezchciems Primary School
29 str. Hipokrata
Riga
LATVIA 1079


11
Middle School no.5 Arad (Romania)
Diana Ladariu
SCOALA GENERALA NR.5 ARAD
Str.Udrea Nr.22
310171 ARAD
ROMANIA


12
Primary school Rosina 624, 01322 (Slovakia)
Lucia Holá
ZŠ Rosina
Rosina 624
013 22 okr. Žilina
Slovakia


13
Private secondary school (Bulgaria)
Rositsa Dimova's class - III
Private school "IVAN VAZOV"
kv. Knjagevo ul. Studen kladenec N 8
1000 SOFIA BULGARIA


14
Publiczne Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej (Poland)
Joanna Juszczyk
Publiczne Gimnazjum
W Rudzie Malenieckiej
26-242 Ruda Maleniecka
woj. Swieto krzyskie
POLAND


15
Réalt na Mara Senior School (Ireland)
Rebecca Cullen
Realt na mara Senior School
Mill Street
Dundalk
Co. Louth
IRELAND


16
Scoala "Mircea Eliade" Satu Mare (Romania)
Scoala "Mircea Eliade",
str. Mircea Eliade nr. 3,
Satu Mare, 440 152,
Romania


17
Scoala cu clasele I-VIII, Avrig (Romania)
Cristina Cioanta
Scoala cu cls. I-VIII
str.Ghe. Lazar nr. 37
555200 AVRIG
ROMANIA


18
Scoala cu cls I-VIII nr 9 (Romania)
Caprar Antonela
Scoala cu cls I-VIII nr 9,
str Lunci, nr 22,
Baia Mare, Maramures,
cod 430434, Romania


19
Scuola dell'Infanzia e Primaria 2° Circolo Fornelli (Italy)
Angela Pisicchio
Scuola 2° Circolo "Fornelli"
viale V.Veneto, 170 - 70033
Corato (Bari)
ITALY


20
Scuola media "Sant'Elia a Pianisi" (Italy)
Maria Racchi
Via Santa Maria
86040 Pietracatella (CB)
ITALY



21
Scuola primaria (Italy)
Franca Ciafardini
Scuola Primaria
'E. Ciafardini'
Trivento (CB)
ITALY


22
St. Patrick's Junior Sch.Skerries (Ireland)
Anne Laird
St. Patrick's Junior School,
Skerries
Co. Dublin
IRELAND


23
Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie (Poland)
Marta Błażejewska
SP Połczyno
ul. Szkolna 21
84-100 Puck, Poland


24
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika - Dzierżoniów (Poland)
ANNA SZCZEPANIAK
Szkola Podstawowa nr 9,
im. Mikolaja Kopernika,
ul. Kopernika 7,
58-200 Dzierzoniow,
Poland


25
ZSP im. J.von Eichendorffa (Poland)
Ewa Ranizkowska
ZSP w krosnicy
ul. Szkolna 18
47-180 Izbicko
POLAND


26
école jeanne d'arc (France)
Marina Decouacon
Ecole Jeanne d'Arc
24 Rue Jeanne d'Arc
35480 MESSAC
FRANCE
Liana R

27
Ecole Primaire Publique (France)
Marie-Helene Robinet
Ecole Primaire Publique
Classe CM1/CM2
Place Edouard Lartet
32260 SEISSAN
FRANCE
Denise D

28

Sylvie Leicarrague

FRANCE


29
Balvu pilsēta ģimnāzija (Latvia)
Eva Zucika-Kuznecova
Balvi
Darza Street 2
LV-4501
LATVIA


30
CEIP Gabriel Castellà i Raich (Spain)
Laia Bacardit
Rosa Hernandez-Hernandez
C/Colon, 8
37 700 Bejar (Salamanca)
SPAIN


31
Colegio de la Presentación (Spain)
M Dolores Gallardo Medina


32
kindergarden "SINCHEC" (Bulgaria)
Valentina Marinova
CDG"Sinchec"
ul.T.Petkov 1
5600 Troyan
Bulgaria
Carmen P

33
Nuestra Señora del Castañar (Spain)
M Rosa Hernández Hernández
C/Colon, 8
37 700 Bejar (Salamanca)
SPAIN
Maria B

34
Podstawowa Szkola Spoleczna "Niedzwiednik" (Poland)
Olga Chelstowska
PSS "Niedzwiendik"
ul. Slowackiego 83
80-257 Gdansk
Poland
Denise D

35
Rastaalan koulu (Finland)
Aili Pesonen
Rastaalan koulu
PL 3102
02070 ESPOON KAUPUNKI
Finland
Carmen P

36
SAN GREGORIO (Spain)
Maria Piedad Fernandez Fernandez
Vlad M

37
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaźcu (Poland)
Olga Chelstowska
PSS "Niedzwiendik"
ul. Slowackiego 83
80-257 Gdansk
POLAND


38
Szkoła Podstawowa w Niemczu (Poland)
Bogusława Ziółkowska
SP Niemcz
ul. Bydgoska 35
86-031 Osielsko
Poland


39
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach (Poland)

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
ul. Główna 19
98-161 Zapolice
Poland